ТОП-10 помилок при посіві насіння на розсаду (Як підвищити схожість насіння)

Купивши насіння, багато хто з нас заходять в інтернет і починають шукати поради щодо способів обробки, знезараження і посіву придбаного матеріалу.

Нерідко трапляються поради, які абсолютно не підходять придбаному насіннєвому матеріалу. Незважаючи на це, ми їх беремо до уваги.

Ми часто все ускладнюємо і думаємо, що суворе дотримання знайдених рекомендацій і інструкцій піде на користь насіння, але в дійсності все не так.

Деякі поради можуть тільки нашкодити майбутнім рослинам, тому далі ми розглянемо десять найбільш частих помилок, що допускаються при посіві насіння.

Будь який фермер, у міру розвитку свого господарства, приходить до необхідності покупки першого власного мінітрактора. І тут він зіштовхується з декілька запитань: Мінітрактор якої марки краще придбати? В даному питанні кожен фермер повинен тверезо оцінити: скільки в його розпорядженні є посівної площі? За який проміжок часу необхідно її обробити? Наскільки інтенсивна буде обробка грунту мінітрактор? Чим вище тяжкість і обсяг роботи з грунтом, тим більше потужний і надійний мінітрактор потрібно надалі.

Топ 10 помилок при посіві насіння

Перша помилка полягає в тому, що після збору інформації про посіві і пророщування насіння ми прагнемо застосувати всі поради на практиці, навіть якщо вони дублюють один одного.Замочування насіння гібридів у воді і різних розчинах для проростання, їх прогрівання, накриття плівкою і т.д. Насіння гібридів вже загартовані від багатьох захворювань, і прямий контакт з водою може зруйнувати цей захист.Підвищення температури навколишнього середовища до 30 градусів і більше.Набір грунту в лотки або стаканчики з городу, а також самостійне додавання в грунт різних добрив "на око".

Полив посіяних насіння гарячою водою, температура якої перевищує 30 градусів. На дотик вона нам здається ледь теплою, але поливати рослини нею не можна (допустимий максимум - 25 градусів).Посіявши насіння, заливаємо їх великою кількістю води і продовжуємо це робити до сходів. Насправді досить одного поливу на самому початку і невеликі поливи згодом.Полив добривами з вмістом одного елемента живлення, в той час як рослині після сходів потрібні різні макро- і мікроелементи.При посіві ставимо лотки в темне сире і дуже тепле місце. В такому місці на грунті починають швидко розвиватися плісняві гриби.

У темному місці лотки потрібно тримати до першого прокльовування насіння, а потім їх переставляють в сухе і добре провітрюється місце з оптимальною температурою 25-28 градусів за Цельсієм.Загущающих посіви в лотках для подальшого пікірування, хоча краще посіяти в касети на 160 або 240 осередків з подальшою пересадкою в горщики. При такому способі не порушується коренева система.Глибока посадка насіння, в той час як крупнонасінних рослини необхідно занурювати в грунт на глибину 1-2 см, а дрібнонасінні 0,3-1 см.

Правильна посадка насіння на розсаду

В цілому, щоб отримати хороші сходи, необхідно взяти касету для розсади (оптимально на 160 осередків) і заздалегідь насипати в неї трохи самочинного торфу, який повинен бути знезаражений. Потрібен торф однорідної фракції з добавкою елементів живлення для рослин.

Далі робимо невеликі поглиблення і в кожну клітинку кладемо по одному насіння, акуратно присипаємо, добре поливаємо водою з додаванням Гумата або Зростання Концентрату з концентрацією, зазначеної на упаковці для поливу розсади. Багато сільськогосподарської техніки продається на ринках. Придбати сюди.

Надалі в міру підсихання грунту поливаємо невеликою кількістю води, щоб торф НЕ замокати. Ставимо в тепле сухе місце з температурою повітря 25 градусів і при появі трьох прокльовується рослин в касеті ставимо її на світло, бажано з додатковим провітрюванням.

Опубликовано 11/01/2019 04:56